Działania i taktyki spamerów - Część 1

Drodzy operatorzy, użytkownicy, administratorzy, moderatorzy społeczności, takich jak fora, blogi i wiele innych ... !!!

Na tym blogu chciałbym przyczynić się do jak najszybszego ujawnienia spamerów, odkrycia spamu, jego wyeliminowania i dalszej ochrony przed spamowaniem i spamem przedostającym się do Twojej społeczności. Ponieważ każdy użytkownik czuje się odpychany przez irytujące linki, nawet oszukany, osoby odpowiedzialne za społeczność online, z drugiej strony, czują się wykorzystywane przez nielegalne reklamy, nie zostało to uzgodnione i mają niekończącą się pracę, aby usunąć spam i spamerów.


W szczególności o tym, jak działają spamerzy:

Najprostsi i najgłupsi spamerzy rejestrują się. Czasami najpierw piszą wyjątkowo przyjazny tekst powitania, a następnie czekają kilka godzin lub dni, aż nadejdą jakieś opinie, aby członkowie mogli je zaakceptować. Ale teraz jej prawdziwe zainteresowanie szybko się ujawnia. Piszesz post na dowolny temat, mówisz o pogodzie lub jakiejkolwiek treści, która ma takie forum lub blog, aw całkowicie bezsensownym miejscu umieszczasz link reklamowy na słowie, które czasem nawet w żaden sposób nie Kontekst ich linku lub celu linku. Widziałem już najśmieszniejsze linki, niestety, w tekście, które można śmiać. Spamer pisze o tramwajach i umieszcza w spamie słowo „tramwaj” do sklepu internetowego z kosmetykami lub apteki internetowej.

Szaleństwo nie zna tu granic.


Perfidny typ spamera - najnowsza taktyka spamu:

Chciałbym tutaj zilustrować za pomocą zrzutów ekranu (zrzuty ekranu), w jaki sposób lokalne forum wpływa na spamerów.


1. Po pierwsze, publikowany jest pozornie nieszkodliwy post, który kończy się prawie bez wyjątku prośbą o pomoc. Spamer pisze dwa zdania o tym, co mu się przydarzyło, w jaki sposób klucze są ciągle gubione i czy ktoś w mieście zna dobrą obsługę kluczy.


1022-spammer-yx1-jpgLub, jak na drugim zdjęciu, prosi o eskortę.

Oba zdjęcia są nadal pozbawione linku, tj. Bez spamu, pozornie normalne posty.

1023-spammer-x1-jpg2. Teraz bardzo interesujące jest to, jak spamer nadal działa. Czeka, aż pozostali członkowie forum napiszą co najmniej jedną odpowiedź na każdy post, niezależnie od tego, czy jest on pozytywny czy negatywny. Najważniejsze, a to jest dla niego ważne, nikt nie patrzy bardziej dokładnie na to, co jest w oryginalnym poście, ponieważ natychmiast dostarczy mu link.

Czas jest oznaczony strzałką, ponieważ wkrótce zobaczymy, że spamer nie czekał godzinę po odpowiedzi na swój temat, aby ustawić swój link do spamu. Ale zaraz to zobaczymy. Oto godzina o 17:21, w której kompetentny członek forum wysyła odpowiedź na pozornie normalny temat.


1024-spammer-yx4-jpg3. Teraz szczyt zuchwalstwa. Już o 18:38 spamer dodał i wysłał swój link do spamu na końcu swojego tematu.


1025-spammer-yx2-jpg


1026-spammer-x6-jpg


4. Niemal w tym samym czasie, pod koniec drugiego tematu, dodał zdanie do renomowanego dostawcy czekolady, oczywiście wzbogaconego spamem, link do dowolnej, wyjątkowo, powiązanej strony internetowej.


1027-spammer-x7-jpg5. Upór spamerów pokazano w poniższym przykładzie. Kilka tygodni wcześniej użytkownik zarejestrował się, nawet z prawie taką samą nazwą jak właśnie pokazana, i wykonał dokładnie tę samą procedurę. W tamtym czasie chodziło o kontrakty DSL. Nawiasem mówiąc, spamerzy również zmieniają swoje posty, nawet jeśli nie otrzymają odpowiedzi, zajmują tylko kilka dni dłużej, aby nie było to zauważalne. Oto przykład:


1028-spammer-z8-jpgSPAMMER ZYSKUJE PIENIĄDZE ZA POŁOŻENIE LINK SPAMU - CZĘSTO WTYCZKA SEO (S) ZA TO (SEO = angielski: SEARCH-ENGINE-OPTIMISATOR, polski: SZUKAJ OPTYMALIZATOR MASZYNY), KTÓRE UZYSKUJĄ NAJMNIEJ POWAŻNE FIRMY DO POPRAWY W SILNIKACH WYSZUKIWANIA.