Kapusta włoska z kremem grzybowym i makaronem ryżowym (Kritharaki)

Kapusta włoska z kremem grzybowym i makaronem ryżowym (Kritharaki)

Uwielbiamy naszą zdrową kapustę włoską

W Hesji nazywany jest pieszczotliwie „Werschingiem”. (Trzeba to źle wymówić, „Weeersching”, z długim „e”). Dość kursu wprowadzającego „Hesyjski dla początkujących”. Ponieważ przygotowania są tak szybkie, dziś zapisujemy również objaśniający film na YouTube. Może następnym razem.

Jak widać wyraźnie: mamy dużo czasu na inne rzeczy ...

Składniki (ponownie):

1 kapusta włoska

1 worek zupy na pół kapusty włoskiej (tutaj krem grzybowy, zrobiłam to już z wieloma innymi zupami)

1 szklanka greckiego makaronu ryżowego / makaronu kritharaki na pół kapusty włoskiej

3 duże ząbki czosnku na pół kapusty włoskiej (jeśli nie jesteś dziś na randce lub musisz iść do dentysty / lekarza rodzinnego / szefa)

1 płaska łyżeczka soli na pół kapusty włoskiej

1 płaska łyżeczka pieprzu na pół kapusty włoskiej

Dla osób jedzących twarde mięso, takich jak ja, kolejna szklanka „Kiełbasy Frankfurter”, zwykle 5 sztuk, pokrojona w plasterki i włożona do rondla.


Kapusta włoska

Podręcznik:

Umyj kapustę włoską, odłam liście od szypułki, a następnie pokrój na kawałki wielkości kciuka. Umieść je w wystarczająco dużym rondlu wypełnionym do połowy wodą i zagotuj. W międzyczasie ząbki czosnku można obrać i posiekać nożem lub przełożyć przez prasę do czosnku. Zrobiłem to drugie, ponieważ jest szybsze i bardziej pracochłonne.

Gdy woda się zagotuje, możesz dodać makaron ryżowy. Po 10 minutach gotowania, w razie potrzeby, dodaje się również czosnek, torebkę zupy i coś mięsnego. Mój dzień bezmięsny jest dopiero jutro, więc plastry kiełbasy szarmancko wślizgują się do wrzącego bulionu. Cudownie, prawda?

To naprawdę kwestia gustu, jaką zupę wybierzesz. W moim przypadku miałem tylko dwie paczki kremu grzybowego. Wziąłbym też zupę pomidorową lub weselną zupę z makaronem.

Gdy tylko makaron będzie miękki i ugotowany, kulinarny kawałek złota jest również gotowy.


Dobry apetyt!


Kapusta włoska z kremem grzybowym i makaronem ryżowym (Kritharaki)

Odpowiedzi 1

  • To danie warzywne jest łatwe i szybkie w przygotowaniu, a mimo to ma przeciętną zawartość składników odżywczych i witamin. Czego jeszcze chcesz? Dziękuję za tę niezwykłą wskazówkę dotyczącą gotowania.

  • Dyskutować!