Czas letni/zimowy – Kłamstwa o zmianie czasu

Zmiana czasu – Walka o ostatnie słowo

Drodzy przyjaciele,

jak wiemy, 82% Europejczyków zdecydowało się na brak czasu letniego, a zatem letniego. Jak dotąd tak dobrze. Jednak niektóre osoby odpowiedzialne nie chciały tego zaakceptować, dlatego wkrótce pojawiło się pytanie „Jeśli nie ma już zmiany czasu, to o której godzinie zachowujemy normalny czas”. Jest to najgłupsze ze wszystkich pytań, ponieważ wiemy również, że „czas zimowy jest, był i zawsze będzie czasem normalnym”.

Dlaczego?

Po prostu dlatego, że tysiące lat temu ludzie dostosowali czas do słońca. W południe o godzinie 12:00 słońce znajduje się w zenicie, czyli na poziomie świecy całkowicie na niebie. To południe o godzinie 12 jest miarą całej pory dnia. Kropka! i fakt!

I wciąż próbują podważyć nasze wątpliwości. Właśnie tego doświadczyłem dzień przed zmianą czasu. Rząd opublikował na Facebooku wideo, w którym przypadkiem okazało się, ale z nieugiętą determinacją, że zmiana czasu będzie miała zalety. Zawsze z tym samym kłamstwem: „Oszczędzalibyśmy pieniądze i energię w czasie lata”. Nie! Zostało to obalone sto razy. Nie oszczędzamy pieniędzy ani energii, zmieniając czas. Z tego powodu pierwszy czas letni podczas I wojny światowej został wycofany po krótkim czasie. W tym czasie polityka była jeszcze bardziej szczera, przynajmniej wskazówka.

Obecna dyskusja na temat tego, czy czas letni czy zimowy należy liczyć jako czas normalny, ma tylko jeden powód: denerwować ludzi, denerwować ich, aby w końcu rozpocząć nowe referendum, motto „Przyjdź”, to wszystko dla nas zbyt irytujące. Zostawmy to, co jest. ”

Nie pomyl się. Może być tylko jeden raz, jak to było tysiące lat temu: normalny czas to czas zimowy. 12:00 słońce jest w zenicie. Tak było i zawsze będzie.