Co to jest „Dirty Fix”?

  • Official Post

  Wyjaśnienie Dirty Fix

  Dirty Fix to łatka „Brudne rozwiązywanie problemów”, ratunkowa lub awaryjna.

  Dirty Fix brzmi absolutnie odwrotnie niż w rzeczywistości.

  Brudna poprawka to rozwiązanie programistyczne, które jest programowane w krótkim czasie, aby rozwiązać konkretny problem tak szybko, jak to możliwe, lub zamknąć lukę w zabezpieczeniach. Brudne poprawki są głównie w obszarze oprogramowania, ale także w sprzęcie wszystkich urządzeń.

  Słowo jest tak szeroko zdefiniowane, że może być używane do wszystkich prac, produkcji, a nawet do pomieszczeń mieszkalnych.

  Oto przykładowe porównanie:

  W przypadku dziury w rurze wodnej lub w przewodzie paliwowym zabrudzeniem może być następujące rozwiązanie: Rura jest uszczelniona taśmą klejącą lub innym materiałem uszczelniającym. W ten sposób woda lub paliwo mogą nadal płynąć, zapas jest oszczędzany, a samochód jedzie. Po tym następuje prawdziwa poprawka, która jest całkowitą naprawą i

  naprawa linii przez instalatora, pojazd mechanika, który

  wymienia linię i problem rozwiązany w dłuższej perspektywie.


  "Dirty fixes" to szybkie, czasem prowizoryczne rozwiązania w języku komputerowym, mające na celu utrzymanie i uruchomienie systemów lub oprogramowania. Szybkie rozwiązywanie problemów bez głębokich testów integracyjnych z zależnościami środowiskowymi.


  Ważny:

  Pod żadnym pozorem „Brudna poprawka” niekoniecznie musi być gorszym rozwiązaniem, często wynikającym z brudnej poprawki, a późniejszego oficjalnego rozwiązywania problemów, aby powiedzieć ostatnia aktualizacja. W przeciwieństwie do systemów potokowych, rozwój oprogramowania wymaga

  duża wiedza i kompetencje, jak to możliwe, dla interakcji i integralności systemu w tymczasowym rozwiązaniu, które wstępne rozwiązywanie problemów ostatecznej wersji musi być już bardzo podobne.

  Ze słowem „Dirty” dla „Brudny”, niestety, jest zbyt wiele negatywnych skojarzeń i porównań, które skłonne są interpretować zbyt wiele negatywów w tym terminie.

  • Official Post

  Wyjaśnienie Dirty Fix

  Dirty Fix to łatka „Brudne rozwiązywanie problemów”, ratunkowa lub awaryjna.

  "Jeśli Dirty Fix zostanie zrealizowany za pomocą shake'a, zdecydowanie powinieneś aktywować kscript przy pomocy zthread"